jsme pro vás ti praví…?

Děláte dobře především to, co vás baví? Máme to stejně!
Abychom pro vás byli co neužitečnější, seznamte se s tím,
co umíme a co máme rádi, ale také s tím,
co neumíme a co nám nejde… vůbec.

Prohlédněte si naše vybrané projekty a zjistíte, že nám můžete zadat téměř cokoli. Od vesnické zvoničky, přes návrh náměstí, až po projekt čerpací stanice. Nejradši ze všeho ale navrhujeme obytné interiéry, rodinné domybytové domy. Jednoduše proto, že máme rádi kontakt s klientem a jeho osobitými potřebami.

Rádi tvoříme pro konkrétní lidi. Na zadání už tolik nezáleží.

Nechcete oslovit architekta, protože se obáváte, že vám bude vnucovat svůj design a svá řešení? To se vám u nás nestane. Zapojíme vás také! Budeme od vás chtít slyšet, co od návrhu očekáváte a z toho budeme vycházet. Každý návrh je originál především proto, že každý z vás má pro nás jiné zadání.

Aby byl návrh opravdu na míru přímo vám, budeme vám pozorně naslouchat.

Zakládáme si na tom, že ať už navrhujeme interiér, rodinný dům nebo administrativní objekt, přistupujeme k návrhu kreativně. Naše práce má smysl jen tehdy, pokud mechanicky neopakujeme stále stejné postupy. Nebyl by prostor, aby vzniklo něco zajímavého, působivého a neotřelého.

Bez kreativnosti si naši práci prostě nedokážeme představit.

Pracujete až do večera a nemáte možnost konzultovat projekt v průběhu dne? Nevadí. Rádi se s vámi sejdeme i večer. Chcete, abychom se spolu jeli podívat na váš pozemek, ale máte čas jen o víkendu? Není problém. Stačí se dohodnout a přijedeme za vámi i v neděli.

Času není nikdy dost. Tomu rozumíme a rádi se vám přizpůsobíme.

Dobrý architekt by měl mít hned několik dovedností. Měl by být kreativní, aby vytvářel něco inspirativního; měl by umět naslouchat, aby byl schopen tvořivě komunikovat s klientem; měl by být spolehlivý, aby dodržoval společné dohody; a měl by být odborníkem, aby byl schopen navrhovat funkční technická řešení.

To jsou dovednosti, na kterých si zakládáme a usilujeme o to, abychom se v nich zlepšovali.

Stavební materiály a technická řešení se neustále vyvíjejí a jsme si toho vědomi. Proto se průběžně vzděláváme a našim klientům nabízíme skutečně současné návrhy.

Současný design musí být tvořen současným technickým přístupem.

Není důležité, jestli poptáváte projekt zahradního altánku, nebo celého bytového domu. Máme zkušenost s obojím. Důležité je, jestli jste ochotni spoluvytvářet něco zajímavého, smysluplného a kreativního.

Důležité je, jestli jste ochotni si hrát.

Rozumíme tomu, že máte své plány a chcete mít jasno, kdy budete moci počítat se zahájením realizace.

Proto termíny, které vám slíbíme, platí.

Jedním z cílů naší práce je, aby stavby, které navrhujeme, splňovaly vysoký ekologický standard. Máme pro to své důvody. Vidíme jednoznačnou výhodu jak pro klienta – v podobě úspor za energie, tak pro celou společnost – v podobě dlouhodobě udržitelného rozvoje v souladu se zdravým životním prostředím. Proto naše klienty podněcujeme k tomu, aby své projekty realizovali v nízkoenergetickém, případně pasivním standardu.

Vyplatí se to. Nám všem.

Máme rádi jednoduchost a logiku. A máme za to, že jakákoli naše realizace by měla splňovat tři základní kritéria: estetiku, technickou efektivitu a úspornost. Navrhnout působivý, konstrukčně složitý a předražený dům je snadné. Náročné je navrhnout dům působivý, efektivní a levný.

A o to právě usilujeme.

Obáváte se průtahů s vyřízením stavebního povolení na úřadech? Nevíte, od kterých úřadů potřebujete stanoviska pro vydání územního rozhodnutí nebo stavebního povolení? Nevadí! Právě proto je běžnou součástí našich služeb i vyřízení veškerých potřebných povolení spojených se stavbou.

A máte to bez starostí.

Vybrali jste si v katalogu dům, který se vám líbí, a přesně takový byste po nás chtěli nakreslit na váš pozemek? To bohužel nepůjde. Každé místo je přeci jiné. Jinak svažité, jinak osluněné, s přístupem z jiné strany… naroubovat takový dům na váš pozemek, bychom považovali za promarněnou příležitost vytvořit mezi domem a místem, ve kterém stojí, potřebný soulad.

Opravdu byste chtěli dům, který může stát kdekoli a všude bude vytržený z kontextu?

Aby byl dům nebo prostor, který navrhujeme, opravdu na míru klientovi, je třeba, abychom znali jeho požadavky, představy a očekávání. A proto se budeme hodně ptát. Nebojte, nebude to nijak nepříjemné, ale vaše součinnost při návrhu bude nezbytná.

Žádný architekt zodpovědně nenavrhne domov pro někoho, koho nezná.

Rolí architekta je předložit klientovi návrh, který odpovídá jeho představě. Naším úkolem je komunikovat s klientem tak dlouho, než si ji ujasní a plně se s ní ztotožní. Chceme být více kreativními průvodci, než tím, kdo bude měnit představu klienta ke svému obrazu. Budeme vytvářet podněty, návrhy zajímavých variant a nabízet možné přístupy.

Ale klient bude ten, který rozhodne, co chce a co ne.

Návrh vašeho domu nebo interiéru zabere nějaký čas. Společné konzultace, naše práce na návrhu, tvorba vizualizací, to vše trvá minimálně 1-2 měsíce. To samé platí o prováděcím projektu, nebo projektu pro stavební povolení. V závislosti na náročnosti akce zabere práce cca 1-3 měsíce. Poslední fází je schvalovací proces na úřadech. Ten zabere 2-4 měsíce, opět v závislosti na složitosti stavby, případných výjimkách a podobně.

Dříve to bohužel nejde, tak nás kontaktujte včas.

Máte souseda, před kterým se chcete blýsknout nádherným domem? Chcete interiér, který všechny ohromí? Jděte za svým snem, ale nechte si váš dům nebo byt navrhnout někým jiným. Nejsme pro vás ti praví. Ne že bychom se bránili navrhovat působivou architekturu, ale nikdy ji nenavrhneme jen a pouze na efekt.

Nenavrhujeme pro vašeho souseda, navrhujeme pro vás.